Автор Тема: специалност "Храни,хранене и диететика"  (Прочетена 10022 пъти)

Неактивен kostadinow

• Newbie
  • *
  • Публикации: 30
  • Рейтинг 0
    • Профил
  • Курс: III
Мястото на тази специалност

Неактивен dexter

• Newbie
  • *
  • Публикации: 6
  • Рейтинг 0
    • Профил
Re: специалност "Храни,хранене и диететика"
« Отговор #1 -: 26 Февруари, 2013, 18:07:18 »
Здравейте!
Можете ли да ми кажето какво изучавате в тази специалност,защото ми харесва.Учите ли неща по специалността или някакви глупости изучавате.Зор ли са много изпитите и всякаква информажия ще ми е полезна.
Благодаря.

Неактивен inspirer

• Full Member
  • Публикации: 111
  • Рейтинг 0
    • Профил
« Отговор #2 -: 26 Февруари, 2013, 21:15:16 »
Здравейте!
Можете ли да ми кажето какво изучавате в тази специалност,защото ми харесва.Учите ли неща по специалността или някакви глупости изучавате.Зор ли са много изпитите и всякаква информажия ще ми е полезна.
Благодаря.

Този пост е много показателен, че името на специалността е много важна, за да се хареса или да не се хареса, а не това, което се учи вътре. Не зная какво се учи там, да чуем...

Неактивен Ignis

• Administrator
  • Jr. Member
  • Публикации: 78
  • Рейтинг 4
    • Профил
  • Специалност: Технология на ферментационните продукти
« Отговор #3 -: 26 Февруари, 2013, 21:37:30 »
В учебния план на специалността може да видиш какви предмети се изучават.  Ето го тук
За останалите въпроси нека да се намесят колегите от тази специалност. :)

Неактивен kostadinow

• Newbie
  • *
  • Рейтинг 0
    • Профил
« Отговор #4 -: 03 Март, 2013, 18:56:08 »
Каквото те интересува питай,аз ще ти отговоря.

Неактивен dexter

• Newbie
  • *
  • Публикации: 6
  • Рейтинг 0
    • Профил
« Отговор #5 -: 04 Март, 2013, 12:27:59 »
Как са предметите свързани ли са със специалността или са колкото да запълнят времето?Изпитите как са(като трудност,материали за учене).Общо взете каквото ми кажеш ще ми е от полза.
П.С. Причината да ми хареса тази специалност е че започнах да се занимавам малко по-сериозно с фитнес и искам да добия познания.Като тази специалност мисля че ще ми даде знания в посока на хрането,което е доста важна част.
« Последна редакция: 04 Март, 2013, 13:19:10 от dexter »

Неактивен kostadinow

• Newbie
  • *
  • Рейтинг 0
    • Профил
« Отговор #6 -: 18 Март, 2013, 16:04:17 »
Да прав си.Еми да ти кажа брат 1-вата година има много общи предмети като статистика,право,езици и такива работи.В 1-ви семестър учихме хранителна микробиология и физиология на храните,2-рия стокознание на ХП и хранителна химия,в 3-тия учихме микробиология и още едно специално предметче(меса,млека,сирена и такива неща),сега учим 2-рата част на тва предметче(предимно тестени изделия).Абе като цяло първите 2-години много много не се набляга на специалността,но  след това само такива предмети има,има и учебен план на специалността ако искаш го виж и него да добиеш представа за кво става въпрос.Относно изпитите ако сядаш да четеш ще сполучиш ако ли не няма шанс да препишеш или нещо от сорта.