Автор Тема: Въпроси  (Прочетена 14853 пъти)

Неактивен Калоян Димитров

• Newbie
  • *
  • Публикации: 16
  • Рейтинг 0
    • Профил
  • Курс: II
Въпроси
« -: 13 Февруари, 2013, 12:23:28 »
От мен е първият казус:
Мой приятел ще учи в УХТ ( при благоприятно стечение  на обстоятелствата) от есента. Аз съм в 4-ти блок на общежитията и въпросът  ми е как мога да се преместя в една стая с него във 2-ри или 1-ви блок?
Благодаря предварително за отделеното внимание xD

Неактивен Х.Николова

• Newbie
  • *
  • Публикации: 7
  • Рейтинг 0
  • Silver
    • Профил
  • Курс: асистент
  • Специалност: Биохимия и МБ
Re: Въпроси
« Отговор #1 -: 13 Февруари, 2013, 15:21:07 »
От мен е първият казус:
Мой приятел ще учи в УХТ ( при благоприятно стечение  на обстоятелствата) от есента. Аз съм в 4-ти блок на общежитията и въпросът  ми е как мога да се преместя в една стая с него във 2-ри или 1-ви блок?

За да си изберете съквартирантите при нанасянето просто отивате заедно и си казвате.. хората се съобразяват.
Иначе за първи и втори блок се иска успех.
"Аджуши, когато слънцето е най-високо, сенките изчезват"

Неактивен Калоян Димитров

• Newbie
  • *
  • Рейтинг 0
    • Профил
  • Курс: II
« Отговор #2 -: 14 Февруари, 2013, 00:11:52 »
От мен е първият казус:

За да си изберете съквартирантите при нанасянето просто отивате заедно и си казвате.. хората се съобразяват.
Иначе за първи и втори блок се иска успех.

ами ако аз не мога да дойда лично и само моя "съквартирант" първокурсник е на място... сигурно трябват 347967632 обяснения и молби да се изприказват... или с някоя колежка която се има с управителките там да се разбера да оправи работата xD

Неактивен valkiN

• Newbie
  • *
  • Публикации: 5
  • Рейтинг 0
    • Профил
  • Курс: 2
  • Специалност: Хотелиерство и ресторантьорство
« Отговор #3 -: 06 Март, 2013, 20:23:58 »
Коко най-добре говори или с вашата домакинка, или с пича, на който кабинета е след нейния.

Неактивен firerose

• Newbie
  • *
  • Публикации: 9
  • Рейтинг 0
    • Профил
« Отговор #4 -: 11 Май, 2013, 02:52:55 »
И аз имам едно въпросче:

С моя съквартирант не се разбираме кой знай колко добре... Мога л ида си сменя квартирата и по какъв ред става това? С кого трябва да говоря ?

Неактивен valkiN

• Newbie
  • *
  • Публикации: 5
  • Рейтинг 0
    • Профил
  • Курс: 2
  • Специалност: Хотелиерство и ресторантьорство
« Отговор #5 -: 13 Май, 2013, 20:58:22 »
най-добре се обърни към домакинката

Неактивен MariaI

• Newbie
  • *
  • Рейтинг 0
    • Профил
  • Специалност: Химия и микробиология на храните
« Отговор #6 -: 17 Юли, 2013, 13:29:26 »
Здравейте! Тази година предстои да съм първи курс в Технологичен факултет и преди да кандидатствам за настаняване в общежитие, моля за информация относно състоянието на легловата база и дали стаите разполагат със самостоятелен санитарен възел. Благодаря!!!

Неактивен Ignis

• Administrator
  • Jr. Member
  • Публикации: 78
  • Рейтинг 4
    • Профил
  • Специалност: Технология на ферментационните продукти
« Отговор #7 -: 17 Юли, 2013, 19:36:13 »
Здравей! От 5-те блока на общежитията на УХТ, единствено 3-ти блок е с бани и тоалетни на етаж, но това нас не ни касае, защото този блок е "обетована земя" на ПУ "Паисий Хилендарски", всичките останали са си имат във всяка стая. Колкото до условията - във 2-ри блок е лукса, така да се каже - правиха му основен ремонт през лятото на 2008 година и всичко там е ново. Стаите са за по 2-ма, подът е от ламиниран паркет, а обзавеждането е от 2 легла (които се вдигат и вътрешността им се ползва като ракла), голям гардероб, малко телевизорче, бюро+2 стола, има също и етажерка за книги или други неща (най-често се ползват за дезодоранти, парфюми и т.н. :D ). Ако имаш висок бал, възможно е и там да те настанят.

Следващият по "хубост" блок е 1-ви. Там стаите също са за по 2-ма (с изключение на ъгловите, в които настаняват по 3-ма, защото са малко по-големи), подовете са предимно от дървен паркет, в някои стаи са с ламиниран, а пък с балатум не съм виждал (което не значи, че няма със сигурност). Обзавеждането е от 2 легла тип "русенски", бюро, столове, сравнително малък гардероб и шкаф, както и етажерката за книги и други "боклуци". В някои стаи има и маси, което се отнася всъщност за всичките блокове. Условията като цяло са си повече от прилични.

В 4-ти и 5-ти блок обаче работата е малко по-друга, там по-глобален ремонт не е правен по-отдавна. Стаите са за по 3-ма, подовете са предимно с балатуми,  леглата са също тип "русенски", има бюро и маса и столове и всичко изглежда леееко соц. В антрето има доста голям гардероб с шкафове над него. Като цяло, не са от най-привлекателните блокове, но пък съвсем не може да говорим и за мизерия, въпреки това.
Пропуснах да кажа, че до почти всяко легло, във всичките блокове, има и лампа за четене, закрепена за стената.

Като цяло, това са основните неща, за които се сещам. Ако някой друг се сети за нещо, нека да добави. :)

Неактивен iv94

• Newbie
  • *
  • Публикации: 11
  • Рейтинг 0
    • Профил
« Отговор #8 -: 18 Юли, 2013, 14:56:33 »
Добър ден
а към банята и тоалетната има ли пералня.
Ако няма то  къде има.
Благодаря.

« Последна редакция: 18 Юли, 2013, 15:00:22 от iv94 »

Неактивен inspirer

• Full Member
  • Публикации: 111
  • Рейтинг 0
    • Профил
« Отговор #9 -: 18 Юли, 2013, 14:57:39 »
В стаите няма пералня

Неактивен Ignis

• Administrator
  • Jr. Member
  • Рейтинг 4
    • Профил
« Отговор #10 -: 18 Юли, 2013, 15:04:08 »
Няма перални никъде по стаите. Единственото нещо, което има е по една специална стая на всеки етаж, която служи за простиране на пране. Също така в предния ми пост пропуснах да кажа, че във всички общежития, на всеки етаж има по една обща кухня с по 1-2 готварски печки.
Колкото за обществени перални - в сутерена на 5-ти блок има една (частна е, не е част от структурата на университета), но доколкото знам не е много евтина.

Неактивен MariaI

• Newbie
  • *
  • Рейтинг 0
    • Профил
« Отговор #11 -: 19 Юли, 2013, 13:00:13 »
Благодаря за изчерпателната информация! :))
И още един въпрос - може ли да се внеса сушилня в стаята? Едва ли е много приятно бельото да съхне заедно.. ахахх

Неактивен Ignis

• Administrator
  • Jr. Member
  • Рейтинг 4
    • Профил
« Отговор #12 -: 19 Юли, 2013, 13:34:20 »
Благодаря за изчерпателната информация! :))
И още един въпрос - може ли да се внеса сушилня в стаята? Едва ли е много приятно бельото да съхне заедно.. ахахх

Зависи какво имаш предвид под сушилня... :D Ако става въпрос за електроуреда сушилня - дълбоко се съмнявам, че може, тъй като е от енерго клас "Змей", а пък зимата дори отоплителните тела тип "духалка" са "persona" non grata там, че даже понякога се провеждат и акции по конфискуването им (което е до края на учебната година). :D
Иначе, в някои от стаите, по прозорците (от външната страна, разбира се) има завет от поколенията - завити към стената винкели, с въженца за простиране. :D

Неактивен MariaI

• Newbie
  • *
  • Рейтинг 0
    • Профил
« Отговор #13 -: 19 Юли, 2013, 17:19:51 »
ахахахахх Точно сушилна машина мислех да си донеса, жалко.. Дочух, че след полунощ вратите се заключват, а за работещите, има ли някакъв компромис? xDd

Неактивен Ignis

• Administrator
  • Jr. Member
  • Рейтинг 4
    • Профил
« Отговор #14 -: 19 Юли, 2013, 17:27:47 »
Това със заключването в 00:00 часа беше допреди 3 години. След това го промениха и вече всеки има право да се прибира, когато му е кеф. :)