Автор Тема: Въпроси  (Прочетена 14849 пъти)

Неактивен PeCiTo

• Global Moderator
  • Jr. Member
  • Публикации: 59
  • Рейтинг 0
    • Профил
  • Курс: Магистър-инженер
  • Специалност: Технология на ферментационните продукти
Re: Въпроси
« Отговор #15 -: 19 Юли, 2013, 18:26:58 »
За какво ти е сушилна машина?  ??? Вземи си един малък сушилник за дрехи, постави си го в стаята и готово. Зимата си поставяш сушилника до парното... Не носете в общежитията излишни неща (сушилни, перални, готварски печки, както и ел.печки ("духалки", както спомена колегата зимата има проверки и събират печките. Връщат ги чак края на пролетта или края на летния семестър) и т.н. Нужни ви са само един хладилник и телевизор. Във всеки блок има интернет (кабелен и безжичен), мисля че имаше и опция за кабелна телевизия, на всеки етаж има кухня с готварска печка (поне няма да омирисвате стаята си на манджи  ;D ), също така на всеки етаж има и стая за сушене на дрехи (която според мен не е много, много за предпочитане. Едва ли ще искате да си простирате гащите сред тези на непознати...   ;D ), отделно във всеки блок има и стая, т.нар. "Читалня", където има само маси и столчета, където можете да си учите на спокойствие без да ви пречи съквартиранта или съквартирантите. В 4 и 5 блок май имаше "Читални" на всеки етаж. В 1 блок направиха и стая за купони  ;D (в другите блокове не знам дали има такава стая...). И най-важното във всеки блок има топла вода и ток (макар, че не знам дали има някакви норми за разход на ток и вода, преди нямаше)  ;D Тези, които не ги мързи могат да перат на ръка, а по-мързеливите - мръсните дрешки в сака и в петък дим да ги няма с влака  ;) , а най-мързеливите могат да ползват обществената пералня в 5 блок, стига само да имат парички (една пералня + сушене преди време, ако не се лъжа беше към 8 лв.)  ;D

Неактивен MariaI

• Newbie
  • *
  • Публикации: 16
  • Рейтинг 0
    • Профил
  • Специалност: Химия и микробиология на храните
« Отговор #16 -: 19 Юли, 2013, 19:42:27 »
Здравей! Шегувах се в последния ми пост, а и едва ли ще има място за такъв тип електроуред... :Ддд

Неактивен Ignis

• Administrator
  • Jr. Member
  • Публикации: 78
  • Рейтинг 4
    • Профил
« Отговор #17 -: 19 Юли, 2013, 20:16:37 »
В 1 блок направиха и стая за купони  ;D (в другите блокове не знам дали има такава стая...).
В сутерена на 4-ти блок има такава стая, много преди да направят тази в 1-ви. За останалите блокове и аз не знам. :)

Тези, които не ги мързи могат да перат на ръка, а по-мързеливите - мръсните дрешки в сака и в петък дим да ги няма с влака  ;) , а най-мързеливите могат да ползват обществената пералня в 5 блок, стига само да имат парички (една пералня + сушене преди време, ако не се лъжа беше към 8 лв.)  ;D

В доста стаи съм виждал, че доста хора са се сетили да си домъкнат перални от типа "Казан с перка" :D Предимно с надписи "Сделано в СССР" по тях. :D Смешно, но пък върши работа. :D

Неактивен kateto_bsl

• Newbie
  • *
  • Публикации: 1
  • Рейтинг 0
    • Профил
  • Курс: 1
  • Специалност: Хотелиерство и ресторантьорство
« Отговор #18 -: 30 Юли, 2013, 18:31:05 »
Може ли някой да качи снимки на стаите?

Неактивен silver_surfer9

• Newbie
  • *
  • Публикации: 19
  • Рейтинг 0
    • Профил
  • Курс: 3
  • Специалност: КСТ
« Отговор #19 -: 31 Юли, 2013, 13:18:55 »
В 4 блок имаше, докато домовия съвет не решихме да я затворим за 1 месец и после Нелито направо си я затвори до края на учебнаата :) Надявам се тази учебна  година да я пуснем отново :)

Неактивен ani_kz

• Newbie
  • *
  • Публикации: 10
  • Рейтинг 0
    • Профил
« Отговор #20 -: 08 Август, 2013, 16:32:04 »
Искам да ви попитам няколко неща: колко е наемът в общежитията; тока отделно ли се плаща; всяка стая ли си има електромер и има ли някакъв лимит на водата и тока, след който се плаща допълнително? През зимата как се отопляват стаите?  :)

Неактивен silver_surfer9

• Newbie
  • *
  • Рейтинг 0
    • Профил
« Отговор #21 -: 11 Август, 2013, 12:35:47 »
В 4 и 5 блок наемът е по 50 лева, за 1 блок мисля че беше 57 или 60 някъде там. Вода, ток, парно (отоплението за зимата) не се плаща. Електромерите и водомерите са общи. Плащаш си 50 кинта (примерен наем) и забравяш за всичко останало. Топла вода имаш денонощно, парното зимата понякога е малко кофти, защото го спират вечер, но в повечето случаи си е даже и горещо.
Поздрави!

Неактивен ani_kz

• Newbie
  • *
  • Рейтинг 0
    • Профил
« Отговор #22 -: 11 Август, 2013, 20:23:49 »
Благодаря, беше ми много важно да знам това  ;)

Неактивен Ignis

• Administrator
  • Jr. Member
  • Рейтинг 4
    • Профил
« Отговор #23 -: 12 Август, 2013, 00:55:56 »
Във 2-ри блок има индивидуални електромери и водомери за всяка стая, където има лимити, но не знам колко са големи точно. Чувал съм, че трябва много да се постараеш, за да минеш лимитите, но не знам как точно е.

Неактивен ani_kz

• Newbie
  • *
  • Рейтинг 0
    • Профил
« Отговор #24 -: 12 Август, 2013, 10:14:14 »
Здравей! От 5-те блока на общежитията на УХТ, единствено 3-ти блок е с бани и тоалетни на етаж, но това нас не ни касае, защото този блок е "обетована земя" на ПУ "Паисий Хилендарски", всичките останали са си имат във всяка стая. 

Това означава ли, че само в този блок се настаняват студенти на ПУ ?

Неактивен Ignis

• Administrator
  • Jr. Member
  • Рейтинг 4
    • Профил
« Отговор #25 -: 12 Август, 2013, 11:58:34 »
Това означава ли, че само в този блок се настаняват студенти на ПУ ?

Не съвсем, в 5-ти блок има някои стаи, в които живеят също така и студенти на ПУ и АМТИИ, но като цяло са си малцинство там.

Неактивен silver_surfer9

• Newbie
  • *
  • Рейтинг 0
    • Профил
« Отговор #26 -: 13 Август, 2013, 10:16:31 »
Като цяло да, 3 се води на ПУ, както спомена колегата има хора в 5 дори и в другите блокове, но наистина са си малцинство

Неактивен ani_kz

• Newbie
  • *
  • Рейтинг 0
    • Профил
« Отговор #27 -: 13 Август, 2013, 11:01:44 »
Значи имам шанс да съм в някой от другите блокове, освен в 5-ти и 3-ти

Неактивен Ignis

• Administrator
  • Jr. Member
  • Рейтинг 4
    • Профил
« Отговор #28 -: 13 Август, 2013, 11:09:47 »
Нямаш шансове да си в 3-ти блок, във всички останали е възможно да те настанят.  :)

Неактивен ani_kz

• Newbie
  • *
  • Рейтинг 0
    • Профил
« Отговор #29 -: 13 Август, 2013, 13:13:46 »
Вие може би не ме разбрахте, аз ще уча в ПУ и търсех информаця за условията, в които най-вероятно ще ме настанят, но ви благодаря, много ми помогнахте  :)