Автор Тема: Курс по немски и английски въпрос?  (Прочетена 2168 пъти)

Неактивен firerose

• Newbie
  • *
  • Публикации: 9
  • Рейтинг 0
    • Профил
Здравейте!

Искам да се запиша и да взема някакви курсове с английски и немски! Добре ли ще е да почна да ги уча едновременно и двата езика? Защото съм си приготвил парите но ме притеснява факта дали няма да се получава обърквация понеже доста мой познати казват че езиците са близки?  Благодаря ви предварително, ще се радвам да чуя и на някой друг мнението!

Поздрави!
« Последна редакция: 25 Януари, 2014, 19:31:57 от Ignis »

Неактивен mucca

• Newbie
  • *
  • Публикации: 5
  • Рейтинг 0
    • Профил
Re: Курс по немски и английски въпрос?
« Отговор #1 -: 21 Май, 2013, 10:51:52 »
Учи си само английския. Немския не ти трябва според мен. Ако учиш едновременно ще се объркаш. по-добре научи нещо източно. Китайски, японски руски, дори и хинди. Не ги слушай приказките, че ти трябват западни езици. Помисли си къде се развива най-бързо икономиката. Немски само в Германия. Китайски, скоро в цял свят.

Споделям на всички, че реших да търся апартаменти Нови Хан в Google. Попаднах на една агенция, с която мисля да се свържа, защото е време да заживеем с приятелката ми отделно от моите родители. Смятам, че съм самостоятелен и мога да се грижа сам за себе си. Вчера реших да разгледам за някакви готини ризи онлайн, защото трябва да заведа баща ми на преглед за евентуално лечение на глаукома в МЦ Пентаграм. Има много готини сайтове и ще видя от кой ще си избера.
« Последна редакция: 26 Октомври, 2016, 14:12:04 от mucca »

Неактивен yanislav.vylev

• Newbie
  • *
  • Публикации: 38
  • Рейтинг 0
    • Профил
  • Курс: IV
  • Специалност: ХМХ
« Отговор #2 -: 22 Май, 2013, 00:58:32 »
И аз се съгласявам с мнението отгоре... Учи английския, но този немски не знам за какво ти е. Ако пък наистина искаш да е западен език, по-добре ми се струва френски. ако не друго, поне е работен език в Европа. Испанския също не е зле... Половин свят говори испански.

Неактивен vladimirsofia

• Newbie
  • *
  • Публикации: 1
  • Рейтинг 0
    • Профил
« Отговор #3 -: 13 Септември, 2013, 00:14:15 »
Аз съм учил и препоръчвам училища Фарос за английски. По-добре не смесвай нещата, учи първо английския после немския език. Учил съм и двата, но първо учих английски няколко години.

Неактивен Марчела

• Newbie
  • *
  • Публикации: 3
  • Рейтинг 0
    • Профил
  • Курс: PhD Student
« Отговор #4 -: 25 Януари, 2014, 09:05:58 »
Като ти е мерак да ги учиш, учи ги. Познанията по един език никога не са излишни. Аз принципно съм твърд противник на немския - не ме кефи никак..., но ей сега ще заминавам точно за Швабия без грам немски да знам. Разчитам на верния английски...
Успех ти желая, но като гледам от кога е темата, може вече да си ги понаучил и двата езика :)

Неактивен nacho11

• Newbie
  • *
  • Публикации: 5
  • Рейтинг 0
    • Профил
« Отговор #5 -: 19 Февруари, 2014, 10:56:56 »
Английският е задължителен! Ама германският не знам за какво ти е... По-скоро китайски ще ти свърши повече работа :D

Неактивен Козмин Моци

• Newbie
  • *
  • Рейтинг 0
    • Профил
« Отговор #6 -: 11 Ноември, 2014, 15:54:43 »
Ще сбъркаш. Преди 3-4 години и аз реших да уча и двата езика по едно време с идеята, че няма време за губене. Уж започна добре, ама само до най-лесните неща. След това започнах да ги бъркам много, защото и времената са много различни, и словоред и т.н. В крайна сметка останах само на курса по английски език. Впрочем след като останах само на него, много лесно го усвоих, не знам дали ми се удава или добре бяха направени порциите. Ако се чудиш къде да започнеш, препоръчвам ето този сайт, аз тук се записах - http://www.e-obuchenie.bg/kursove/ezikovi/angliiski-ezik/kurs-angliiski-ezik.html

Неактивен ermi

• Newbie
  • *
  • Рейтинг 0
    • Профил
« Отговор #7 -: 08 Юли, 2015, 10:41:26 »
Трябва да се фокусираш над едно едно нещо, иначе нищо няма да стане. Чувал ли си за израза "Две дини под една мишница"?

Неактивен denidimitrova

• Newbie
  • *
  • Публикации: 7
  • Рейтинг 0
    • Профил
« Отговор #8 -: 17 Юли, 2015, 15:46:13 »
Абе не са толкова близки. Граматиката на немски е много, много по-гадна. Ще ти е по труден, ще се объркваш...
Безкрайното търпение поражда незабавни резултати. :) http://www.zebra-online.com/