Автор Тема: Магистри  (Прочетена 1893 пъти)

Неактивен МВ9009

• Newbie
  • *
  • Публикации: 2
  • Рейтинг 0
    • Профил
  • Курс: 2
  • Специалност: Икономика на индустрията
Магистри
« -: 27 Май, 2013, 15:44:57 »
Здравейте, колеги! Аз съм студент в ИУ Варна(2 курс - бакалавър). Иска ми се да разбера повече подробности относно кандидатстването за магистратура във вашия университет. Привлече ме специалността "Машини и апарати за хранително - вкусовата промишленост". Интересува ме методологията за кандидатстване за магистратура. Може ли някой да ми даде повече информация от официалния сайт на университета?
П.С.: Отлична математика и слаба Химия!  :-\
П.С. 2: Благодаря Ви предварително!  :)

Неактивен PeCiTo

• Global Moderator
  • Jr. Member
  • Публикации: 59
  • Рейтинг 0
    • Профил
  • Курс: Магистър-инженер
  • Специалност: Технология на ферментационните продукти
Re: Магистри
« Отговор #1 -: 05 Юни, 2013, 21:30:57 »
Здравей! 
За магистратура в УХТ се кандидатства само с успеха от дипломата за завършена ОКС "Бакалавър" или ОКС "Магистър". Курса на обучение е една или две години.

Колкото до:
Цитат
П.С.: Отлична математика и слаба Химия!
В специалностите от Технически факултет се изучава повече математика.
Относно курса на обучение, изучавани дисциплини и т.н. може да видиш в учебния план на специалността. За съжаление ми отваря само учебния план на специалността със срок на обучение 1 година -> http://uft-plovdiv.bg/site_files/file/U_Planove_11/TEXNI4ESKI/mag/MAHVP-mag-r-z.pdf
Успех!  ;)

Полезна информация:
-> Приемане на студенти за обучение в ОКС"Магистър” срещу заплащане
-> Учебни планове за ОКС "Магистър" в Технически факултет
-> Кратка анотация на специалностите в УХТ за ОКС "Бакалавър" и ОКС "Магистър"

Неактивен МВ9009

• Newbie
  • *
  • Публикации: 2
  • Рейтинг 0
    • Профил
  • Курс: 2
  • Специалност: Икономика на индустрията
« Отговор #2 -: 07 Юни, 2013, 03:24:41 »
Много благодаря за отговора! Не можах да намеря само изучаваните дисциплини по отделните семестри. Тъй като в момента изучавам "Индустриална икономика" се двоумя между "Икономика на хранителната индустрия"(Стопански факултет) и двете специалности от Техническия факултет. Иска ми се да изуча точния процес по опаковането в хранително-вкусовата промишленост(което ще е от полза и в другите промишлености), но пък дали ще ми е от полза икономическото образование от степента "бакалавър", което се надявам да завърша успешно! :) Някаква насока?  :-\

Неактивен PeCiTo

• Global Moderator
  • Jr. Member
  • Публикации: 59
  • Рейтинг 0
    • Профил
  • Курс: Магистър-инженер
  • Специалност: Технология на ферментационните продукти
« Отговор #3 -: 07 Юни, 2013, 19:30:29 »
Има си всичко в учебните планове на специалностите. Колкото до икономическото ти образование - да, от полза ще ти е! Завърши си бакалавърската специалност и тогава мисли с какво ще продължиш след това. Все пак ти остават още 2 години, а до тогава не се знае колко неща ще се променят и колко пъти ще си смениш решението!  ;) :P