Автор Тема: Малко разяснение  (Прочетена 2400 пъти)

Неактивен yanislav.vylev

• Newbie
  • *
  • Публикации: 38
  • Рейтинг 0
    • Профил
  • Курс: IV
  • Специалност: ХМХ
Малко разяснение
« -: 30 Май, 2013, 15:33:00 »
Здравейте! Есента ще съм 4ти курс. Досега живях на квартира, но искам да се преместя на общежитие.
В сайта на университета видях критериите за прием от миналата година. В тях пише, че студенти от 2-4 курс се приемат или по доход (до 600 лв. на член от семейството), или по успех (минимум 4,50 от предходната учебна година).
Тъй като последния път като подавах документи за стипендия, доходът ми беше 630 лв. и се съмнявам да е намалял за следващата половин година, искам да кандидатствам за прием по успех.
Въпросите ми са следните:
1. При подаването на документите за коя година се смята успеха? Понеже ще съм 4-ти курс се взима успеха от 3ти курс или понеже си подавам документите докато съм все още 3-ти курс, се взима успеха от 2ри?  :o
2. При това има ли максимален брой не взети изпити или те се смятат в успеха като Слаб 2? Колегата, с който искам да живея е питал домоуправителката си и тя е казала, че максимумът е 1 не взет изпит, но в това, което е публикувано на сайта на университета, не се споменава нищо.

Неактивен PeCiTo

• Global Moderator
  • Jr. Member
  • Публикации: 59
  • Рейтинг 0
    • Профил
  • Курс: Магистър-инженер
  • Специалност: Технология на ферментационните продукти
Re: Малко разяснение
« Отговор #1 -: 05 Юни, 2013, 21:20:06 »
В твоят случай вариантите да кандидатстваш за общежитие са два:
1. по успех - нужен ти е среден успех 4,50 от последната година на обучението ти (в случая 3 курс). Понеже съм завършила отдавна не съм много сигурна, но ако имаш невзети изпити при изчисляването на успеха ги смяташ като слаб (2). Преди от значение беше и броя на невзетите изпити. Сега не знам как е. :-\
2. по доход - ако дохода ти е над 600лв. на член от семейството за месец няма начин да те приемат на общежитие и ти остава вариант 1.
Успех! ;)

Неактивен yanislav.vylev

• Newbie
  • *
  • Публикации: 38
  • Рейтинг 0
    • Профил
  • Курс: IV
  • Специалност: ХМХ
Re: Малко разяснение
« Отговор #2 -: 06 Юни, 2013, 14:48:29 »
Благодаря!  :)