УХТ бе домакин на Регионално състезание “Роботика за България”
Публикувано от
Елена Ангелова
На 30 май Университетът по хранителни технологии бе домакин на Регионално състезание “Роботика за България” – издание 2025/2026 г. В зала „Хоризонт“ на Университета се събраха 18 ученически отбора, с над 120 участника, от населени места в Южна България (градовете Бургас, Кърджали, Харманли, Казанлък, Златоград и село Розово).

Програмата “Роботика за България” се организира по идея и инициатива на SAP Labs България и в партньорство с Фондация “Работилница за граждански инициативи”. Инициативата стартира през 2015 г. и цели да се стимулира интерес на учениците към науката и технологиите, като едновременно с това се даде възможност за работа в екип.

Победителите получиха наградите си лично от декана на Технически факултет доц. Борислав Миленков. Преподаватели от факултета демонстрираха роботизирани системи, използвани в процеса на обучение на студентите в специалността “Мехатроника, роботика и изкуствен интелект”. Студенти 4-ти курс от специалност “Компютърни системи и технологии” се включиха в състезанието като ментори на отбори.

Прочетете още

Стартира предварителното кандидатстване за ОКС „Магистър“
Към всички новини Публикувано от Уважаеми кандидат-студенти за ОКС „Магистър“,

Отлично представяне на студенти от УХТ на националния кръг на европейското състезание BISC-E 2026
Към всички новини Публикувано от Отборът на УХТ, представляван от

Втора покана за доклади: 7-ма Международна конференция за екологичен дизайн и здраве, ICED2026
Към всички новини Публикувано от Втора покана за доклади: 7-ма